Mrzeżyno to malownicza miejscowość letniskowa przylegająca do linii brzegowej Morza Bałtyckiego przy ujściu rzeki Regi. Piękna, piaszczysta i czysta plaża, z pasem sosnowego lasu czyni Mrzeżyno idealnym miejscem do wypoczynku. Znajdujące się w powietrzu jod, mikroelementy soli i sosnowe olejki eteryczne tworzą specyficzny mikroklimat i korzystnie wpływają na górne drogi oddechowe oraz układ krążenia. Ponadto kąpielisko Mrzeżyno otrzymało Błękitną Flagę - ekskluzywne międzynarodowe wyróżnienie, ekologiczny znak jakości przyznawany kąpieliskom i przystaniom jachtowym.

Liczne atrakcje samego Mrzeżyna jak i pobliskich miejscowości pozwalają na przyjemne i ciekawe spędzanie wolnego czasu. W samym Mrzeżynie wartym zobaczenia są: neoromański kościół p/w św. Apostołów Piotra i Pawła, wybudowanego w 1912 r., a także zabytkowa chata rybacka z XIX w. Poza tym Mrzeżyno oferuje liczne wypożyczalnie sprzętu wodnego, jazdy konne, kino, kawiarnie, wycieczki promem, a bliskość lasów i jezior umożliwia zapalonym grzybiarzom i wędkarzom oddawanie się ich hobby. Dla najmłodszych największą atrakcją będzie funkcjonujące w Mrzeżynie wesołe miasteczko i przejażdżka ciuchcią.

W pobliżu Mrzeżyna na turystów czekają inne atrakcje województwa zachodniopomorskiego:Trzebiatów: miasto położone 10km na zachód od Mrzeżyna. Oprócz walorów przyrodniczych miasto bogate w zabytki takie jak Ratusz Miejski (XV-XVII w.), pałac - dawna siedziba Marii Czartoryskiej (XIII - XVIII w.), stare miasto, mury obronne z Basztą Kaszaną (XIV w.), kaplica św. Ducha (XIV w.), kaplica św. Gertrudy (XIV w.)Kołobrzeg: miasto położone 18km na wschód od Mrzeżyna. Bogata historia czyni Kołobrzeg miastem masowo odwiedzanym przez rzesze turystów. Do głównych atrakcji należą porty morskie, bazylika (XIV w), molo, latarnia morska, wioska indiańska, muzeum Oręża, ratusz (XIV w.)Niechorze: miejscowość wypoczynkowa położona nad Bałtykiem (27 km na zachód od Mrzeżyna). Oprócz przepięknej plaży warto przejechać się kolejką wąskotorową, zwiedzić latarnie morską i muzeum rybołówstwa.Trzęsacz: 30km na zachód od Mrzeżyna, do głównej atrakcji turystycznej należą słynne ruiny starego kościoła gotyckiego, pochłanianego przez wody Bałtyku oraz Pałac Trzęsacz.

Stronę wykonała Agencja Reklamowa WebNext